Nawigacja
Strona Główna
AKCJA 1 %
O NAS
Akcje /interwencje
Akcje w poprzednich latach
Statystyki akcji
Historia naszej OSP
Członkowie OSP
Zarząd naszej OSP
Teren działania
Statut OSP
O gminie
Pojazdy
Nasza remiza
OSP w gminie
Jednostki powiatu kolbuszowskiego
Nabór do naszej OSP
Zawody OSP
Galeria zdjęć
GALERIA ZDJĘC NOWA
Filmy/dokumenty
ZG ZOSP RP

BANK WIEDZY
Alarmowanie
KSRG
Ważne dokumenty KSRG
LPR - HEMS
Patron strażaków
Organizacja OSP
Odznaczenia
Funkcje w OSP
Stopnie w PSP
Kryptonimy w PSP
Tablice ADR
Oznaczenia ADR
Symbole w ZOSP RP
Ceremoniał
10 przykazań strażaka
Ochrona PPoż
Poradnik powodziowy
Sposoby alarmowania

RÓŻNE
FORUM OSP
Linki/Odnośniki
O stronie/ Autorzy
Prawa autorskie
Ksiega Gości
Nasz banner
Przetargi
Szukaj

KONTAKT /ADRES
Adres/Kontakt/Dane OSP
Galerie i filmy OSPMK

Galerie na PICASAWEB

Nasze filmy na youtube
Licznik odwiedzin
Jesteś

na naszej stronie
Reklama
Przedsiębiorstwo specjalistyczne SPRZĘT-POŻ
BOCAR
Falaswietlna.pl - oœwietlenie ostrzegawcze led, fala œwietlna, led stroboskopy.
Dzisiaj
Dzisiaj jest czwartek 22 Lutego 2018.
Imieniny obchodzą: Marta, Małgorzata, Piotr, Nikifor
2012.11.24 Wypadek w Brzostowej Górze
Około godziny 13.25 strażacy z OSP Majdan Królewski zostali zadysponowani do zderzenia 3 pojazdów w Brzostowej Górze. Po dotarciu na miejsce okazało się, że doszło do zderzenia 3 pojazdów: Hondy Accord, Audi A6 i Fiata Punto. Ostatni z pojazdów leżał na dachu w rowie. Na miejsce dojechała również karetka pogotowia, a także strażacy z JRG KP PSP Kolbuszowa oraz radiowóz Policji z Kolbuszowej. 3 ranne osoby zostały zabrane do Szpitala w Kolbuszowej celem dalszych badań. Droga była całkowicie zablokowana przez ponad 3 godziny. Działania zakończono około 16.30.
20121031 Inspekcja gotowości operacyjnej.
31 października br. o godzinie 10:46 w naszej jednostce miała miejsce inspekcja gotowości operacyjnej przeprowadzona przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Kolbuszowej.

Tradycyjnie oceniane było m.in.: alarmowanie jednostki, gotowość operacyjna ratowników OSP; gotowość (stan techniczny) pojazdu, sprzętu silnikowego i łączności oraz innego sprzętu ratowniczego. Szczególnie sprawdzane tym razem było posiadanie odpowiednich szkoleń i badań przez ratowników uczestniczących w działaniach. A także dokumentacji samochodów.
Za całość przeprowadzonej inspekcji otrzymaliśmy ocenę bardzo dobrą.
12 października 2012 ćwiczenia rat-tech i aparaty ODO
2012.10.12 ćwiczenia ratownictwo techniczne oraz aparaty Ochrony Dróg Oddechowych- Kolbuszowa
9 lipca 2012 r. nawałnica - zalana 9-ka
9 lipca 2012 r. około godz. 17:30 przez teren naszej Gminy przetoczyła się obfita ulewa połączona z gradem i wyładowaniami atmosferycznymi. Szacunkowo spadło od 70 – 90 litrów wody na 1m2. Opady trwały z przerwami około 45 minut. Niestety nie obyło się bez strat: zalane podwórka i piwnice, przewrócone drzewa, połamane gałęzie, woda podtopiła także przebiegającą przez Majdan Królewski drogę krajową nr 9.
Strażacy z OSP Majdan Królewski w sile dwóch zastępów zostali wezwani do zalanej drogi krajowej Nr 9 na 149 km (ul. Tarnobrzeska). Studzienki ściekowe nie nadążały z odbieraniem wody opadowej, przez co jezdnia krajowej trasy nr 9 została zalana na całej szerokości, a także okoliczne podwórka i piwnice. Do strażaków z OSP Majdan Królewski dołączyli strażacy z JRG PSP Kolbuszowa (2 zastępy) i OSP Huta Komorowska 1 zastęp. Działania polegały na wypompowywaniu wody z zagłębienia na łuku drogi za pomocą pomp szlamowych. W szczytowym momencie pracowało ich łącznie 8 sztuk z sumaryczną wydajnością około 7 000 l/min.
W trakcie wypompowywania wody jeden zastęp z OSP Majdan Królewski udał się do drzewa przewróconego na budynek gospodarczy i linie energetyczne w Brzostowej Górze, dodatkowo zadysponowano tam zastęp z OSP Brzostowa Góra. Po uprzątnięciu drzewa strażacy udali się na następną interwencję na ulicę Sandomierską, gdzie usuwali drzewo tarasujące przejazd. Po udrożnieniu drogi nr 9 jeden zastęp udał się na ul. Narutowicza do wypompowywani wody z zalanej stolarni i następnie do wypompowywania wody z piwnicy na ul. Sandomierskiej. Działania zakończono około 21.
2012.07.11 Nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Majdan Królewski
11 lipca 2012 strażacy ochotnicy z OSP Majdan Królewski odebrali z firmy Bocar z Korwinowa pod Częstochową fabrycznie nowy ciężki samochód ratowniczo gaśniczy. Samochód został zbudowany na podwoziu Mercedesa Atego 1629 AF (4×4), posiada sześcioosobową kabinę załogową, zbiornik na wodę o pojemności ponad 4 000 litrów, zbiornik na środek pianotwórczy 400 litrów, autopompę o wydajności 3200 l/min (dla porównania poprzedni wóz OSP – Star 266 GBA ma zbiornik 2300 l i autopompę 2000 l/min).
Nowy samochód został pozyskany dzięki staraniom Druhów z OSP w Majdanie Królewskim, Wsparciu Wójta Gminy Majdan Królewski i Rady Gminy Majdan Królewski, a także środkom pozyskanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie oraz z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
Jest to jedyny ciężki samochód ratowniczo gaśniczy z tak dużym (4 000 litrów wody) zbiornikiem i wydajną (3 200 litrów/minutę) autopompą na terenie gminy, co pozwalać będzie na skuteczne gaszenie dużych pożarów w miejscach, gdzie istnieją problemy z zaopatrzeniem wodnym (z dala od hydrantów).

zdjęcia nowego nabytku
2012.07.06 Gminne ćwiczenia strażackie w Hucie Komorowskiej
W piątek 6 lipca 2012 roku w Hucie Komorowskiej odbyły się gminne ćwiczenia strażackie. W manewrach strażackich uczestniczyły wszystkie jednostki OSP z terenu gminy Majdan Królewski oraz GCBA z JRG Kolbuszowa i Straż Leśna z Nadleśnictwa Nowa Dęba.
Przetarg na ciężki samochód GCBA dla OSP Majdan Królewski
Przetarg na ciężki samochód GCBA dla OSP Majdan Królewski


Wyniki Przetargu na nowy GCBA
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Twój adres IP
54.83.66.51
Bannery