Nawigacja
Strona Główna
AKCJA 1 %
O NAS
Akcje /interwencje
Akcje w poprzednich latach
Statystyki akcji
Historia naszej OSP
Członkowie OSP
Zarząd naszej OSP
Teren działania
Statut OSP
O gminie
Pojazdy
Nasza remiza
OSP w gminie
Jednostki powiatu kolbuszowskiego
Nabór do naszej OSP
Zawody OSP
Galeria zdjęć
GALERIA ZDJĘC NOWA
Filmy/dokumenty
ZG ZOSP RP

BANK WIEDZY
Alarmowanie
KSRG
Ważne dokumenty KSRG
LPR - HEMS
Patron strażaków
Organizacja OSP
Odznaczenia
Funkcje w OSP
Stopnie w PSP
Kryptonimy w PSP
Tablice ADR
Oznaczenia ADR
Symbole w ZOSP RP
Ceremoniał
10 przykazań strażaka
Ochrona PPoż
Poradnik powodziowy
Sposoby alarmowania

RÓŻNE
FORUM OSP
Linki/Odnośniki
O stronie/ Autorzy
Prawa autorskie
Ksiega Gości
Nasz banner
Przetargi
Szukaj

KONTAKT /ADRES
Adres/Kontakt/Dane OSP
Galerie i filmy OSPMK

Galerie na PICASAWEB

Nasze filmy na youtube
Licznik odwiedzin
Jesteś

na naszej stronie
Reklama
Przedsiębiorstwo specjalistyczne SPRZĘT-POŻ
BOCAR
Falaswietlna.pl - oœwietlenie ostrzegawcze led, fala œwietlna, led stroboskopy.
Dzisiaj
Dzisiaj jest sobota 25 Listopada 2017.
Imieniny obchodzą: Erazm, Katarzyna, Elżbieta, Klemens
20121031 Inspekcja gotowości operacyjnej.
31 października br. o godzinie 10:46 w naszej jednostce miała miejsce inspekcja gotowości operacyjnej przeprowadzona przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Kolbuszowej.

Tradycyjnie oceniane było m.in.: alarmowanie jednostki, gotowość operacyjna ratowników OSP; gotowość (stan techniczny) pojazdu, sprzętu silnikowego i łączności oraz innego sprzętu ratowniczego. Szczególnie sprawdzane tym razem było posiadanie odpowiednich szkoleń i badań przez ratowników uczestniczących w działaniach. A także dokumentacji samochodów.
Za całość przeprowadzonej inspekcji otrzymaliśmy ocenę bardzo dobrą.
12 października 2012 ćwiczenia rat-tech i aparaty ODO
2012.10.12 ćwiczenia ratownictwo techniczne oraz aparaty Ochrony Dróg Oddechowych- Kolbuszowa
9 lipca 2012 r. nawałnica - zalana 9-ka
9 lipca 2012 r. około godz. 17:30 przez teren naszej Gminy przetoczyła się obfita ulewa połączona z gradem i wyładowaniami atmosferycznymi. Szacunkowo spadło od 70 – 90 litrów wody na 1m2. Opady trwały z przerwami około 45 minut. Niestety nie obyło się bez strat: zalane podwórka i piwnice, przewrócone drzewa, połamane gałęzie, woda podtopiła także przebiegającą przez Majdan Królewski drogę krajową nr 9.
Strażacy z OSP Majdan Królewski w sile dwóch zastępów zostali wezwani do zalanej drogi krajowej Nr 9 na 149 km (ul. Tarnobrzeska). Studzienki ściekowe nie nadążały z odbieraniem wody opadowej, przez co jezdnia krajowej trasy nr 9 została zalana na całej szerokości, a także okoliczne podwórka i piwnice. Do strażaków z OSP Majdan Królewski dołączyli strażacy z JRG PSP Kolbuszowa (2 zastępy) i OSP Huta Komorowska 1 zastęp. Działania polegały na wypompowywaniu wody z zagłębienia na łuku drogi za pomocą pomp szlamowych. W szczytowym momencie pracowało ich łącznie 8 sztuk z sumaryczną wydajnością około 7 000 l/min.
W trakcie wypompowywania wody jeden zastęp z OSP Majdan Królewski udał się do drzewa przewróconego na budynek gospodarczy i linie energetyczne w Brzostowej Górze, dodatkowo zadysponowano tam zastęp z OSP Brzostowa Góra. Po uprzątnięciu drzewa strażacy udali się na następną interwencję na ulicę Sandomierską, gdzie usuwali drzewo tarasujące przejazd. Po udrożnieniu drogi nr 9 jeden zastęp udał się na ul. Narutowicza do wypompowywani wody z zalanej stolarni i następnie do wypompowywania wody z piwnicy na ul. Sandomierskiej. Działania zakończono około 21.
2012.07.11 Nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Majdan Królewski
11 lipca 2012 strażacy ochotnicy z OSP Majdan Królewski odebrali z firmy Bocar z Korwinowa pod Częstochową fabrycznie nowy ciężki samochód ratowniczo gaśniczy. Samochód został zbudowany na podwoziu Mercedesa Atego 1629 AF (4×4), posiada sześcioosobową kabinę załogową, zbiornik na wodę o pojemności ponad 4 000 litrów, zbiornik na środek pianotwórczy 400 litrów, autopompę o wydajności 3200 l/min (dla porównania poprzedni wóz OSP – Star 266 GBA ma zbiornik 2300 l i autopompę 2000 l/min).
Nowy samochód został pozyskany dzięki staraniom Druhów z OSP w Majdanie Królewskim, Wsparciu Wójta Gminy Majdan Królewski i Rady Gminy Majdan Królewski, a także środkom pozyskanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie oraz z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
Jest to jedyny ciężki samochód ratowniczo gaśniczy z tak dużym (4 000 litrów wody) zbiornikiem i wydajną (3 200 litrów/minutę) autopompą na terenie gminy, co pozwalać będzie na skuteczne gaszenie dużych pożarów w miejscach, gdzie istnieją problemy z zaopatrzeniem wodnym (z dala od hydrantów).

zdjęcia nowego nabytku
2012.07.06 Gminne ćwiczenia strażackie w Hucie Komorowskiej
W piątek 6 lipca 2012 roku w Hucie Komorowskiej odbyły się gminne ćwiczenia strażackie. W manewrach strażackich uczestniczyły wszystkie jednostki OSP z terenu gminy Majdan Królewski oraz GCBA z JRG Kolbuszowa i Straż Leśna z Nadleśnictwa Nowa Dęba.
Przetarg na ciężki samochód GCBA dla OSP Majdan Królewski
Przetarg na ciężki samochód GCBA dla OSP Majdan Królewski


Wyniki Przetargu na nowy GCBA
4 czerwca 2012 zakończenie szkolenia podstawowego strażaków ratowników OSP
Po kilkutygodniowym szkoleniu 6 strażaków ratowników pozytywnie zdało egzaminy końcowe kursu podstawowego dla strażaków organizowanego przez KP PS Kolbuszowa.
Gratulujemy i cieszymy się ze wzmocnienia naszej ekipy o kolejnych wykwalifikowanych strażaków.
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Twój adres IP
54.196.2.131
Bannery