Nawigacja
Strona Główna
AKCJA 1 %
O NAS
Akcje /interwencje
Akcje w poprzednich latach
Statystyki akcji
Historia naszej OSP
Członkowie OSP
Zarząd naszej OSP
Teren działania
Statut OSP
O gminie
Pojazdy
Nasza remiza
OSP w gminie
Jednostki powiatu kolbuszowskiego
Nabór do naszej OSP
Zawody OSP
Galeria zdjęć
GALERIA ZDJĘC NOWA
Filmy/dokumenty
ZG ZOSP RP

BANK WIEDZY
Alarmowanie
KSRG
Ważne dokumenty KSRG
LPR - HEMS
Patron strażaków
Organizacja OSP
Odznaczenia
Funkcje w OSP
Stopnie w PSP
Kryptonimy w PSP
Tablice ADR
Oznaczenia ADR
Symbole w ZOSP RP
Ceremoniał
10 przykazań strażaka
Ochrona PPoż
Poradnik powodziowy
Sposoby alarmowania

RÓŻNE
FORUM OSP
Linki/Odnośniki
O stronie/ Autorzy
Prawa autorskie
Ksiega Gości
Nasz banner
Przetargi
Szukaj

KONTAKT /ADRES
Adres/Kontakt/Dane OSP
Galerie i filmy OSPMK

Galerie na PICASAWEB

Nasze filmy na youtube
Reklama
Przedsiębiorstwo specjalistyczne SPRZĘT-POŻ
BOCAR
Falaswietlna.pl - oœwietlenie ostrzegawcze led, fala œwietlna, led stroboskopy.
Dzisiaj
Dzisiaj jest piątek 28 Lutego 2020.
Imieniny obchodzą: Roman, Ludomir, Makary
SpoKREWnieni służbą
W dniu 26 marca 2018 roku trzech strażaków ratowników z OSP Majdan Królewski w ramach akcji "SpoKREWnieni służbą" oddało krew w Mieleckim oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Jest to kolejny rok w którym nasi strażacy-ratownicy włączają się do tej akcji ( w poprzednim roku akcja przeprowadzona była przy Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Rzeszowie).

Przypominamy i zachęcamy :
Krew jest jak dotychczas lekiem, którego nie da się zastąpić żadnym innym. Niezbędna jest w wielu stanach zagrożenia życia (masywne krwotoki, urazy, wypadki) jak również w leczeniu niedokrwistości towarzyszącej wielu chorobom w tym nowotworowym.

Krew jest najcenniejszym darem, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi

Oddawanie krwi nie wiąże się z żadnym ryzykiem, jest BEZPIECZNE i nie stanowi zagrożenia dla Twojego zdrowia czy życia. Krew pobierana jest przy użyciu sprzętu jednorazowego użytku, przez profesjonalny personel medyczny, więc nic Ci nie grozi, a:
-ratujesz życie i zdrowie drugiego człowieka,
-za każdym razem gdy oddajesz krew masz wykonywane badania laboratoryjne,
-w dniu oddania przysługuje Ci zwolnienie z pracy, szkoły,
-możesz uzyskać zwrot kosztów przyjazdu do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa lub najbliższego Terenowego Oddziału Centrum,
-otrzymujesz czekolady jako ekwiwalent kaloryczny.
1 %
Zawyją syreny
Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie informuje o ćwiczeniach Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Próby alarmów będą dwie.

Jutro tj 23 maja w Rzeszowie Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego odbędzie ćwiczenia pk. "WISŁA 2017". W związku z tym na terenie województwa będzie przeprowadzana próba uruchomienia systemów alarmowych.
W trakcie próby zostaną wyemitowane dwa sygnały alarmowe obowiązujące na obszarze kraju, zgodnie z załącznikiem do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz.U. z 2013 r., poz. 96):

13.00 – sygnał alarmowy: „ogłoszenie alarmu” – modulowany dźwięk syreny w okresie trzech minut;
13.15 – sygnał alarmowy: „odwołanie alarmu” – ciągły dźwięk syreny w okresie trzech minut.
OTWP 2017
22 marca 2017 , Gmina Majdan Królewski

1 grupa – uczniowie szkół podstawowych

I miejsce – Anna Ziętek – Szkoła Podstawowa w Komorowie
II miejsce – Maciej Dec – Szkoła Podstawowa w Majdanie Królewskim
III miejsce – Jakub Grębski – Szkoła Podstawowa w Klatkach
2 grupa – uczniowie szkół gimnazjalnych
I miejsce – Norbert Tłusty – Gimnazjum w Majdanie Królewskim
II miejsce – Agnieszka Koszycka – Gimnazjum w Majdanie Królewskim
III miejsce – Maciej Sus – Gimnazjum w Majdanie Królewskim

W turnieju udział wzięło 14 uczniów szkół podstawowych w Majdanie Królewskim, Krzątce, Klatkach, Hucie Komorowskiej, Woli Rusinowskiej, Brzostowej Górze i Komorowie oraz 3 uczniów Gimnazjum w Majdanie Królewskim
Walne Zebranie Sprawozdawcze członków OSP w Majdanie Królewskim za rok 2016
W minioną sobotę 7 STYCZNIA 2017 ROKU odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze członków OSP w Majdanie Królewskim za rok 2016.
Otwarcia zebrania dokonał Prezes Dh Tomasz Wołosz który po uczczeniu minutą ciszy Druhów którzy odeszli na wieczną wartę przywitał przybyłych gości.
Zebranie swoją obecnością zaszczycili: Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, a zarazem Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Strażaków Zbigniew Chmielowiec, Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie st. bryg Andrzej Babiec, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej st. bryg Florian Pelczar, V-ce Starostwa Powiatu kolbuszowskiego Wojciech Cebula, Wójt Gminy Majdan Królewski Jerzy Wilk, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej a zarazem Przewodniczący Rady Gminy Dh Waldemar Kamiński, Komendant Gminny ZOSP w Majdanie Królewskim Dh Wiesław Suszek oraz Pani Sołtys Elżbieta Wolan.

Następnie V-ce Prezes dh. Benedykt Kozak przedstawił w formie prezentacji sprawozdania z działalności za 2016 rok, Skarbnik Dh Jan Kozdęba - sprawozdanie finansowe, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Dh Leszek Wilk sprawozdanie Komisji Rewizyjnej, a Wiceprezes-naczelnik Dh Łukasz Stróż plan działalności i finansowy na bieżący rok.
OSP w Majdanie Królewskim jest jedną z najstarszych jednostek OSP w powiecie kolbuszowskim. Powstała w 1886 roku. Obecnie zrzesza 45 członków. Na wyposażeniu jednostki znajdują się 2 pojazdy ratowniczo-gaśnicze: ciężki samochód ratowniczo gaśniczy Mercedes Benz Atego 1629 ze zbiornikiem wody 4 tys. litrów oraz lekki samochód ratownictwa technicznego Ford Transit.
Jednostka posiada sprzęt zarówno do działań gaśniczych jak i do ratownictwa drogowego, technicznego i przedmedycznego. W roku 2016 jednostka z Majdanu Królewskiego wyjeżdżała 62 razy do akcji. Z czego 39 razy do pożarów, 21 razy do miejscowych zagrożeń, 1 raz na ćwiczenia i 1 raz do alarmu fałszywego. 3 razy wyjeżdżała poza teren gminy - Kopcie-Tęcze pożar stodoły, Kopcie-Toporów pożar lasu i Ostrowy Baranowskie pożar stodoły. Jest to kolejny rok gdy nasza jednostka wyjeżdża najczęściej spośródwszystkich jednostek OSP w powiecie kolbuszowskim.
Z większych akcji należy wymienić : 2 razy pożar wrzosowisk i nieużytków na poligonie wojskowym na terenie naszej gminy, pożary domów na ul. Lasowiackiej oraz na ul. Podlasek, poważne zderzenie czołowe 2 pojazdów na DK9.

Po omówieniu sprawozdań oraz planu finansowego i działalności na rok bieżący Walne Zebranie jednogłośnie udzieliło absolutorium zarządowi, a także przyjęto plan finansowy i działalności na bieżący rok.
Następnie głos zabrali zaproszeni goście.

Na koniec zebrania Prezes Dh Tomasz Wołosz podziękował wszystkim za przybycie i tradycyjnie zaprosił na ciepły posiłek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Majdanie Królewskim.


Zebranei za 2016 rok
Zarząd OSP Majdan Królewski zaprasza druhów i sympatyków na zebranie sprawozdawcze które odbędzie się 7 stycznia 2017 roku o godz 16:00 w GOK Majdan Królewski,
Podsumowanie 2015
Rok 2015 był kolejnym pracowitym dla nas rokiem.
Nasza jednostka kolejny raz wyjeżdżała do akcji najczęściej wśród jednostek OSP powiatu kolbuszowskiego.
Suma wyjazdów 89
z czego:
67 wyjazdów do pożary,
19 miejscowe zagrożenia,
1 alarm fałszywy
i 2 razy ćwiczenia.

Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Twój adres IP
3.229.118.253
Bannery